Náš příspěvek k Vaší pohodě

Je to o mixu...

Vyvážená, zdravá strava s plnohodnotnými potravinami poskytuje telu všetky dôležité výživné látky a živiny podporujúce zdravie. Potravinová pyramída nemeckej spoločnosti pre výživu predstavuje, odporúčania založené na súčasnom stave vedomostí. Dôležitým príspevkom  vyváženej stravy je mlieko a všetky mliečne výrobky, ako napríklad, jogurt, tvaroh a syr. Sú to ozajstné výživové balíčky. Keďže mlieko obsahuje takmer všetky výživné látky, ktoré ľudia denne potrebujú, nie je mlieko považované za nápoj, ale za potravinu. 

Sila počas dňa...

Úspešný deň si vyžaduje dobrý štart - to zahŕňa zdravé, chutné raňajky. Jogurt, cereálie alebo celozrnné obilniny, čerstvé ovocie alebo ovocné džúsy, by nemali chýbať na žiadnom raňajkovom stole. Sú nielen chutné - ale poskytujú tiež vysoko kvalitné bielkoviny, ľahko stráviteľné tuky ako mlieko a mliečne výrobky, a tiež cenné minerály a vitamíny.

Tí, ktorí jedia päťkrát denne, dostanú viac!

Okrem raňajok, obeda a večere by mali byť v jedálničku ďalšie dve menšie jedlá. Tie nám dodávajú fyzický a duševný výkon. Občerstvenie zabraňuje rýchlemu poklesu hladiny cukru v krvi medzi hlavnými jedlami. Najlepšie urobíte, keď si pochutnáte na čerstvom ovocí alebo mliečnych výrobkoch - je to ľahké a chutí to dobre!

To robí deti silnejšími...

„Počas rastu detí sa odporúča jedlo s vysokou výživovou hodnotou. Sú to potraviny, ktoré obsahujú vysoko kvalitné bielkoviny, sacharidy a tuky, ako aj vitamíny, stopové prvky a minerály.

Najmä vápnik je nevyhnutný pre rast kostí a rôzne metabolické procesy. Pol litra mlieka, hrnček jogurtu s dvoma plátkami syra može splniť dennú potrebu vápnika u dospievajúcich (13 - 19 rokov / 1 000 - 1 200 mg). "

Šport robí detí múdrejšími!

Okrem vyváženej stravy má aj cvičenie pre deti veľký význam. Šport zabraňuje obezite, podporuje rozvoj svalov a fyzickú kondíciu a je tiež nevyhnutný pre duševný vývoj detí!

Fit vďaka cvičeniu...

„Okrem vyváženej stravy je aj cvičenie dôležitým faktorom ochrany zdravia.

Každý človek, ktorý pravidelne a dostatočne cvičí a vydáva viac energie ako spotrebúva, sa stáva fyzicky a duševne fit. Posilňuje imunitný systém, srdce a krvný obeh a zabraňuje tak nadváhe - verejné ochorenie číslo 1. ““

Faktor dobrého pocitu...

Fyzická aktivita nielen spaľuje nadbytočné kalórie, ale má tiež pozitívny vplyv na duševnú pohodu a podporuje učenie a koncentráciu. Predpokladá sa, že spojenie cvičenia a dobrých stravovacích návykov má evolučný dôvod - pretože už v dávnejších časoch boli pásenie dobytka a pohyb vždy spojené.